Іващенко Ірина Виталіївна – Заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри режисури та акторської майстерності.

Нагороджена нагрудним знаком Відмінник освіти (2022 р.)

Членкиня Національної спілки театральних діячів України.

У 1998 році закінчила Київський національний університет культури і мистецтв за фахом «Режисер драматичного театрального колективу».

З 2002 року працює на кафедрі режисури та акторської майстерності КНУКіМ, протягом багатьох років очолювала Факультет театру і кіно на посаді декана.

Досліджує сучасні напрями сценічного мистецтва, в освітньому процесі використовує новітні методики української та світової режисури.

Викладає дисципліни - режисуру та майстерність актора, експериментальну режисуру, тощо. Є художнім керівником курсу режисерів театру і кіно.

Авторка багатьох наукових та науково-методичних праць зі сценічного мистецтва, питань режисури та перформативного мистецтва, які оприлюдненні у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях.