Сорока Іван Іванович – актор, режисер, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри режисури та акторської майстерності.

Член Національної спілки театральних діячів України.

2003 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Театральне мистецтво» та здобув кваліфікацію «Режисер драматичного театру, викладач».

З 2002 року працював у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв на посаді старшого викладача.

2017 року захистив дисертацію «Підтекст як категорія сценічного мовлення» на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства за спеціальністю «Театральне мистецтво».

З 2018 року працює у Київському національному університеті культури і мистецтв. Викладач дисциплін: «Сценічне мовлення», «Екранне та радіомовлення».

В 2023 році присвоєно вчене звання «доцент».

Як дослідник цікавиться питаннями режисерської та акторської творчості, тяжіє до розгляду теоретичних аспектів сценічного, екранного та радіомовлення. Наукові результати оприлюднені у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях.